Orechy, jadrá - RACIO Zdravá Výživa

Orechy a jadrá

Katalóg

Použité filtre:
  Orechy a jadrá

  Je všeobecne známe, že vďaka orechom dokážeme ochutnať plody z mnohých krajín sveta. Orechy sú bohaté na prírodné výživné zložky a energeticky sú veľmi bohatá potravina. Orechy majú rôznorodú chuť, majú nepravidelný tvar, sú veľké aj malé, a každý orech je inej tvrdosti. Orechy by sme mali konzumovať celý život, pretože pre naše telo majú veľa z...

  Je všeobecne známe, že vďaka orechom dokážeme ochutnať plody z mnohých krajín sveta. Orechy sú bohaté na prírodné výživné zložky a energeticky sú veľmi bohatá potravina. Orechy majú rôznorodú chuť, majú nepravidelný tvar, sú veľké aj malé, a každý orech je inej tvrdosti. Orechy by sme mali konzumovať celý život, pretože pre naše telo majú veľa zdravotných benefitov.

  Viac

  Orechy a jadrá 51 produkty

  Podkategórie

  • Orechy

   Je všeobecne známe, že vďaka orechom dokážeme ochutnať plody z mnohých krajín sveta. Orechy sú bohaté na prírodné výživné zložky a energeticky sú veľmi bohatá potravina. Orechy majú rôznorodú chuť, nepravidelný tvar, sú veľké aj malé, každý orech je inej tvrdosti. Orechy by sme mali konzumovať celý život, pretože pre naše telo majú veľa zdravotných benefitov

  • Mandle

   Mandle majú okrem skvelej chuti aj priaznivý vplyv na naše zdravie. Obsahujú vitamíny a minerály dôležité pre zdravie organizmu. Mandle majú vysokú energetickú hodnotu, oproti ostatným orechom obsahujú výrazne vyšší podiel bielkovín. Pravidelná konzumácia mandlí posilňuje nervy, pomáha prekonávať stres a únavu.

  • Jadrá a dražované orechy

   Marhuľové jadrá sú jednou z najzdravších potravín na svete. Obsahujú veľmi cenný vitamín B17, ktorý sa osvedčil pri boji s rakovinou a pri jej prevencii. Sú sladké aj horké zároveň.

  • Pistácie

   Pistácie sú obľúbenou pochúťkou všetkých generácií. Majú špecifickú sladkastú chuť, svoje uplatnenie nachádzajú ako ingrediencie v oblasti kuchyne a v cukrárstve, ako súčasť sladkých aj slaných dezertov. Keďže pistácie obsahujú veľa vitamínov a prospešných látok, sú známe svojimi blahodarnými účinkami na zdravie človeka.

  • Arašidy

   Chutia ako orechy, vyzerajú ako orechy, majú aj podobné prospešné účinky, ale nie sú to orechy. Viete o akej potravine je reč? Aj keď sú arašidy strukovina, mnohý z nás ich bežne považujeme za orechy. Vďaka obsahu "dobrých" tukov znižujú hladinu cholesterolu a cukru v krvi, posilňujú pamäť aj obranyschopnosť a pomáhajú pri chudnutí.

  na stranu
  Zobraziť 1 - 15 z 51 položiek
  
  Zobraziť 1 - 15 z 51 položiek